Albion Finanse Brak komentarzy

Wielu Polaków w Wielkiej Brytanii rozważa kupno nieruchomości w Polsce pracując za granicą. Motywy są różne, część ludzu mysli o powrocie na stałe w najbliższej przyszłości, częśc chce zainwestować zaoszczędzone środki a część myśli o powrocie na emryturę. W internecie i opiniach krążą często sprzeczne i wzajemnie wykluczającę się informacje.

Polacy zarabiający w funtach mogą uzyskać kredyt  hipoteczny w Polsce na dobry warunkach!

Podstawowe informacje

Do roku 2014 można było ubiegać się o kredyt przy zarobkach za granicą bez większych zastrzerzeń. w 2014 weszła w życie zmina w REKOMENDACJI S – Komisji Nadzory finansoweg która zakazuje udzielanie kredyt w walucie innecj niż zarobki. Spowodowało to że zarbiający w funtach musza starać sie o kredyt hipoteczny w funtach, większość banków zrezygnowała z takich kredytów i w tej chwili kredyty w funtach dostępne są tylko w kilku bankach.

 

Zmian wprowadzone przez Rekomendację S znacząco wpłyenyły na możliwości kredytownia, finansowanie zarobków w obcej walucie dalej jest mozliwe.

 

Co jest dostępne?

Dziś można uzyskać kredyt hipoteczny w Polsce przy zarobkach w Wielkiej Brytanii który zostanie udzielony w walucie – funt brytyjski na takie cele jak:

  • zakup gotowej nieruchomości na rynku wtórnym
  • zakup gotowej lub budowanej nieruchomości na rynku pierwotnym
  • zakup lub budowa domu
  • remont lub wykończenie nieruchomości
  • cel dowolny (pożyczka hipoteczna)
  • refinansowanie kosztów poniesionych na cele mieszkaniowe
  • konsolidacja zobowiązań bankowych

 


Sprawdzimy Twoje mozliwości uzyskania kredytu

Dariusz Karpowicz – ekspert finansowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *