Ceny domów i mieszkań w Polsce z roku na rok rosną, a inwestycja w nieruchomości to jedna z bezpieczniejszych w tej chwili form lokowania pieniędzy.
Inwestując w mieszkanie lub dom można osiągnąć wyższą roczną stopę zwrotu niż na lokacie oferowanej przez banki.

Jeśli chcemy spowodować, żeby nasze pieniądze pracowały dla nas, a nie leżały bezczynnie na koncie, warto rozważyć pomysł inwestycji w nieruchomość w Polsce.

Do wyboru mamy zakup lokalu mieszkalnego i wynajęcie go w całości lub na pokoje, ale także inwestycję w nieruchomość komercyjną.

W każdym z tych przykładów najważniejsza jest lokalizacja, bo to ona głównie determinuje wysokość odstępnego, które będą skłonni zapłacić nasi najemcy. To bezpośrednio przełoży się na ROI (Return On Investment), czyli ile procent w skali roku zarobi nasz kapitał.

Warto poznać lokalny rynek, by wiedzieć, gdzie warto inwestować. Mówi się, że najlepiej jest wybrać miasto uniwersyteckie, z kilkoma dużymi zakładami pracy, najlepiej posiadające też wyspecjalizowany szpital i inne ośrodki skupiające wielu ludzi.

Studenci i młodzi specjaliści chętniej wynajmują lokum w dobrej lokalizacji, blisko uczelni i ośrodków kultury lub z łatwym do nich dojazdem. Rodziny z dziećmi wybiorą miejsca, gdzie będzie bezpiecznie, w spokojnej okolicy, oferującej bliskość przeszkoli, szkół, przychodni czy placów zabaw. Zapotrzebowanie na mieszkania do wynajęcia w Polsce nieustająco rośnie, także dlatego, że duże ośrodki miejskie przyciągają coraz więcej osób z innych krajów europejskich, które nie chcą kupować nieruchomości, ale wolą ją wynająć.

Nieruchomości z roku na rok podnoszą swoją wartość, a wysokość czynszu pobieranego od najemców kształtują popyt i podaż. W gorącym sezonie najmu (sierpień-wrzesień) mieszkania znajdują swoich lokatorów dosłownie w kilka godzin (czasem a nawet minut!).

Jeśli chcesz zainwestować w mieszkanie do wynajęcia, ale nie masz możliwości, by zajmować się tym na własną rękę – zostaw to nam.

Albion Finanse pomoże Ci znaleźć nieruchomość z potencjałem, określić ile wkładu własnego potrzebujesz i uzyskać kredyt hipoteczny.

Jeśli nie chcesz martwić się o znalezienie lokatorów, umowy z nimi, a także stan techniczny Twojej nieruchomości i drobne naprawy – możesz skorzystać z naszych usług .

Szczegóły znajdziesz w zakładce Zarządzanie najmem.